בטון מוטבע

image

ריצוף הבית הוא היבט עיצובי משמעותי אשר מייצר השפעה על המראה כולו. בעזרת ריצוף ניתן להשיג תחושת חמימות, מראה יוקרתי, עיצוב חם או קר, ואפילו עיצוב אומנותי. מאחר וריצוף הוא אלמנט בעל עלויות גבוהות, והחלפתו מצריכה להכניס את הבית כולו למסלול שיפוצים, כדאי לבחור ריצוף בעיצוב סולידי שיתחבר לטרנדים שונים בעיצוב ובאופנות החולפות ומשתנות עם השנים. ריצוף בעזרת בטון מוטבע היא הדרך העכשווית והעדכנית לרצף את הבית בריצוף איכותי ועמיד לשנים רבות, ולבחור מבין מגוון רחב של סגנונות עיצוב המתאימים לכל סוגי הבתים.

לפני הכל, יש להיפטר מהסטיגמה ומהמחשבה על רצפת בטון אפרורית וקרה המשמשת מבנים תעשייתיים ומקלטים. טרנד הריצוף בבטון מוחלק הגיע ממעצבי הקניונים, אולמות השמחות וחללים יוקרתיים אחרים שביקשו פתרון עמיד לאורך זמן בתנועת מבקרים גדולה, אשר ניתן בעזרתו לשוות לחלל מראה יוקרתי. השימוש בבטון, כחומר עמיד וחזק במיוחד הפך להיות אפשרות עם פיתוח שיטות החלקה מיוחדות אשר בעזרתן ניתן לפלס אותו לחלוטין ללא בליטות ומשקעים, וכן בעזרת פיתוח חומרי בידוד וצבעים אשר בעזרתם ניתן לשוות לבטון מראה יוקרתי ומרהיב.

בטון מוטבע הוא שלב עיצובי דקורטיבי נוסף בתהליך, בו מנצלים את גמישותו של החומר בטרם ייבש על מנת להטביע בו דוגמאות ותבניות מגוונות, או להעניק לו מראה של חומרים אחרים דוגמת דק עץ, שיש מבריק ואחרים. מדוע אם כן לרצף בעזרת בטון מוחלק או לעצב באמצעות בטון מוטבע ולא לרכוש מראש רצפות מאריחי שיש או קורות עץ? בעיקר בשל עמידותו של החומר והתחזוקה הקלה המלווה אליו. ריצוף הבית ברצפת פרקט מעץ, תלווה בתחזוקה המחמירה ובבלאי הגבוה שנדרשים בטיפול בעץ, ואילו בעזרת בטון מוחלק ניתן להגיע לתוצאה עיצובית טובה לא פחות (מרבית האדריכלים והמעצבים יאמרו שאף יותר) בעמידות גבוהה לשנים רבות, כאשר תחזוקת החומר היא נמוכה והעיצוב מושלם.

בטון מוטבע היא עבודה למקצוענים ולא פחות מכך. הן בשלבי הובלת החומר בכמויות המתאימות אל החלל, הן ביציקתו בטמפרטורה הנכונה ובכמויות המדויקות והן בעבודת ההחלקה של הבטון אשר אינה מותירה מקום לטעויות. החלקה שלא כשורה תותיר רצפה לא אחידה בעלת בליטות ומשקעים המסכנים את המבקרים בחדר, ואילו החלקה יתרה תגרום לבטון לשנות את צבעו ולהיוותר עם כתמים אפרפרים הנובעים מטמפרטורה גבוהה יתר על המידה אליו נחשף החומר בעת העבודה. ההטבעה עצמה על מנת להגיע לאפקטים העיצוביים הרצויים דורשת מעבר למקצוענות, גם יד אומן. יצירתיות ומחשבה כבר בשלב תכנון העיצוב ועבודה עדינה ונקיה בשלבי הביצוע.

לסיכום, ריצוף הבית בבטון מוטבע היא בחירה נכונה בריצוף איכותי לאורך זמן, אשר מביא עמו חדשנות עיצובית ויכולת להשגת מראה יוקרתי ומרשים גם בחללים ביתיים. אין להתפשר על צוות מקצועי ומיומן וחשוב לקבל ולהתרשם מתיק עבודות טרם הזמנת בעלי המקצוע.