מרצפות בטון

  • בית
  • מרצפות בטון
image

בטון מוחלק הוא שיטת עבודה חדשנית המאפשרת לנצל את יתרונותיו של הבטון כחומר חזק ועמיד וזאת שלא זאת בלבד שאינו פוגם בפן העיצובי, אלא נהפוכו, בזכות פיתוח של צבעים ייחודיים ושיטות הטבעה– לזכות בעולם שלם ונוסף של עיצובים אפשריים. בתחום הריצוף, בטון מוחלק מאפשר רצפה אחידה במראה יוקרתי, בשונה מהריצוף המסורתי בו מניחים אריחים על גבי משטח חול.

למרות יתרונות הבטון המוחלק והריצוף העמיד שהוא מעניק, ישנם מי שמעדיפים את המראה המסורתי בו הרצפה מחולקת ליחידות. בעזרת הבטון המוטבע, שיטת עיצוב בה ניתן להטביע דוגמאות בבטון טרם ייבש, ניתן להשיג את המראה הרצוי, ועדיין ליהנות מריצוף בטון איכותי ויוקרתי.

חשוב להבין כי בניגוד לשיטת הריצוף בעזרת אריחים, ריצוף בבטון מוחלק הוא ביחידה אחת שאינה מופרדת. בעזרת משאית ומערבל בטון מובילים את הבטון רטוב למבנה ויוצקים אותו כיחידה אחת על המשטח. בעודו רטוב ותוך שמירה על טמפרטורת חום גבוהה על מנת שלא יתייבש טרם השלמת תהליך ההחלקה, עובר הבטון הליך של פילוס באמצעות “הליקופטר“- מכשיר ייחודי להחלקת בטון, ורק לאחר ההגעה למשטח ישר למשעי, מבצעים את החריצה בבטון ויצירת דוגמת מרצפות. הבטון יתייבש עם הדוגמא הרצויה, ורק לאחר מכן יזכה לשכבת צבע המקנה הן בידוד והגנה והן מראה יוקרתי ומבהיק.

ברמת הנראות, ניתן להגיע באמצעות ריצוף מבטון לכל צבע ומראה אותו תבחרו להעניק לרצפה. ניתן לצקת ריצוף בטון מוחלק ולהעניק לו מראה של פרקט עץ מהודר. ניתן לבחור בצבעים קרים כגון כסוף או תכול ובכך לשדר מראה של חלל יוקרתי וניתן אפילו לאזור עוז ולהעניק לבית מראה ססגוני בעזרת צבעי הבטון האיכותיים. בכל מקרה אין כל כוונה וסיבה להיוותר עם רצפת בטון אפרפרה המתאימה למבני תעשיה ותו לא.

מאחר ומדובר בריצוף המשטח כולו ללא חלוקה ליחידות ואריחים, חשוב לדעת כי במקרה של סדק או שבר בריצוף, או במידה ויעלה הצורך להרים את הריצוף על מנת לקבל גישה לכבלי חשמל או צינורות מים שהונחו תחתיו הפתרון יהיה לשבור את הריצוף כולו ולאחר מכן לרצף מחדש.

למרות זאת, ריצוף בבון באמצעות בטון מוחלק נחשבת לטרנד החדשני והאטרקטיבי בעולם העיצוב. יתרונותיו של הבטון ואפשרויות העיצוב העשירות הגלומות בו, הפכו אותו למוצר מבוקש הן במבנים גדולים ומסחריים והן בבתים פרטיים ודירות מגורים. על מנת לקבל את התוצאה הרצויה ולא להסתכן ברצפה שלא עברה תהליך החלקה כראוי, חשוב לקבל המלצות טרם העבודה על בעל המקצוע המיועד, ובמידה וניתן לא להסס ולגשת להתרשם מעבודותיו. מדובר בתחום בו למקצועיות וניסיון ישנן משמעויות רבות, ולמרות שאין מדובר בשיטת ריצוף מהזולות בשוק, האיכות והמראה היוקרתי שווים את מחירו, בעיקר כאשר מדובר בחומר שעמיד לאחר מכן למשך שנים רבות ובתחזוקה נמוכה.